Stomatologia Zachowawcza

5 wskazówek, jak przygotować się do wizyty u dentysty

Czy boisz się iść do dentysty? Czy jesteś jedną z tych osób, które mają fobię przed wizytą u dentysty lub kliniki dentystycznej? A może po prostu nie wiesz, czego się spodziewać po wizycie u dentysty. Bez względu na powód, nadszedł czas, aby przerwać cykl i wrócić do pozytywnego nastawienia do wizyt u dentysty. Dobrą wiadomością jest to, że przy odrobinie przygotowania i przewidywania większość ludzi może regularnie odwiedzać swojego dentystę w komfortowych warunkach. Oto kilka wskazówek, które mogą złagodzić obawy i ułatwić przyszłe wizyty:

Każdy dorosły człowiek sam odpowiada za stan swojego zdrowia. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że wszelkie zaniedbania niosą za dobą negatywne konsekwencje. Ponad połowa dorosłych ludzi zmaga się z brakami w uzębieniu, lecz nie uważają tego za problem. Wszelkie ubytki należy uzupełniać! Polecam skorzystania z usług Implanty Poznań, aby nie dopuścić do zaników tkanki kostnej w jamie ustnej. W przeciwnym razie konieczna może okazać się odbudowa kości szczęki.

Uśmiechaj się i nie przestawaj się uśmiechać


Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić przed przybyciem na wizytę, jest uśmiech. Przekonasz się, że niektórzy dentyści czują się o wiele bardziej komfortowo, gdy widzą uśmiech na Twojej twarzy. Kiedy siedzisz na krześle, głowa i szyja powinny być rozluźnione, a plecy możliwie proste. Staraj się rozluźnić wszystkie mięśnie twarzy, aby nie powodować niepotrzebnego bólu. Możesz także zabrać ze sobą czasopismo lub iPhone’a, aby mieć zajęcie i spokój. Spokojny, zrelaksowany umysł jest niezbędny do bezbolesnej wizyty u dentysty.

Rozejrzyj się wokół przed przyjazdem


Wiele osób popełnia błąd, nie rozglądając się po biurze przed przybyciem na spotkanie. Może to zabrzmieć głupio, ale to niesamowite, jak często ludzie całkowicie zapominają o tym prostym fakcie. Kiedy jesteś w samochodzie, spróbuj wyobrazić sobie siebie w gabinecie dentystycznym i rozejrzyj się. Jak wygląda poczekalnia? Jak wygląda biurko recepcjonistki? Co nosi asystentka dentystyczna? To wszystko szczegóły, o których mogłeś całkowicie zapomnieć.

Upewnij się, że twoje rzeczy osobiste są razem


W zależności od tego, gdzie wybierasz się do dentysty, może być konieczne zabranie ze sobą dodatkowych przedmiotów. Ważne, żebyś o niczym nie zapomniał. W szczególności upewnij się, że masz klucze, portfel, kartę ubezpieczeniową i wszelkie dokumenty medyczne, o których przyniesienie mógł poprosić dentysta. Możesz również zabrać ze sobą ważne dokumenty lub dokumenty, które chcesz przekazać swojemu dentyście.

Nie zapomnij oddychać


Łatwo jest dać się złapać chwili i zapomnieć o oddychaniu. Wchodząc do biura, poświęć chwilę na zamknięcie oczu i oddychanie. Możesz także zamknąć uszy i odciąć się od wszelkich dźwięków, które możesz usłyszeć, aby skupić się na oddychaniu. Pomocne jest również wyobrażenie sobie, że wchodząc do biura oddychasz pewnością siebie i relaksacją.

Oto, co robimy w naszym biurze, abyś wiedział, czego się spodziewać


Warto wiedzieć, czego się spodziewać podczas wizyty u dentysty. Kiedy wejdziesz do biura, co zobaczysz? Co usłyszysz? W co będą ubrane asystentki dentystyczne?

Konkluzja


To ważne wskazówki, które pomogą złagodzić strach przed wizytą u dentysty. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, będziesz mógł bezpiecznie i łatwo odwiedzać dentystę. Nie ma się czego bać. Będzie dobrze. Daj sobie dużo czasu na dotarcie do gabinetu dentystycznego. Upewnij się, że masz wystarczającą ilość przekąsek, wody i czasopism, aby zachować spokój i relaks. Możesz także zabrać ze sobą muzykę lub książkę, aby się nie nudzić. Po zaparkowaniu samochodu i wejściu do biura poświęć chwilę na uspokojenie nerwów, zamykając oczy i oddychając. Wyobraź sobie, że siedzisz na krześle, zrelaksowany i pewny siebie. Reszta zależy od Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *